Header image logo    

TARIM SAN. VE TİC. A.Ş.

line decor
Print             ENGLISH
line decor

 

 

 

Siren

Geleceğimizi Yakmayın !.. 
 
İNSANLIK İÇİN ÜRETELİM...

Modern yaşamda enerjinin çok önemli bir yeri olduğu, inkar edilemez bir gerçektir. Özellikle günümüzde hızla gelişen teknoloji, enerji kullanım alışkanlıklarımızı kökünden değiştirmiş ve artık hayatımızın her alanında, bizleri enerjiye muhtaç bir hale getirmişdir. Sanayi ortamlarını bir tarafa koyarsak; Kişisel olarak bile tam bir enerji canavarı haline geldik; uyurken elektrikli battaniyeler, günlük yaşamda çamaşır, bulaşık, kurutma makineleri, buzdolapları, mutfak robotları, klimalar, aydınlatma, müzik ve ses sistemleri, televizyonlar, kişisel bakım ve masaj ürünleri, bilgisayarlar, otomobiller, vs. derken, hayatımızın her dakikasında belki her saniyesinde enerji tüketmeye başladık. Ancak modern yaşamın gereği olan ve giderek artan enerji tüketiminin, sabit enerji kaynaklarımızı hızla tüketmeye başladığını da anlamaya başladık.

Evet, ne yazık ki bugüne kadar kullanageldiğimiz geleneksel enerji kaynağımız olan petrol hızla tükenmektedir. Özellikle ulaşımda, sanayide, ısınmada ve elektrik üretiminde dünya genelinde yoğun olarak kullanılan petrol kaynaklarının neredeyse sonuna gelinmiştir. Bu gerçeği göz önüne aldığımızda, insanlık olarak "yenilenebilir - alternatif" enerji kaynaklarının kullanımını kolaylaştırıcı ve yaygınlaştııcı faaliyetlerde bulunmamız gerçeği ile karşı karşıya gelmekteyiz.

Alternatif enerji kaynaklarından biri olan "Jeotermal enerji", ne yazık ki fazla bilinmediğinden dünya genelindeki enerji üretiminden ancak %0,05'lik bir pay almaktadır.

NURTAŞ A.Ş. olarak, konunun ciddiyetinin farkındayız ve bu yüzden bölgemizde bolca bulunan jeotermal su kaynaklarımızı yeni ve faydalı projelerde değerlendirerek; bölgemize ve insanlığa katkıda bulunmak istiyoruz.

Eğer siz de alternatif enerji kaynaklarına ilgi duyuyor ve bu tip projelerde kurumsal olarak yer almak istiyorsanız, lütfen bizimle irtibata geçiniz.


 
water

 

TERMAL SU KAYNAĞIMIZ
Bilgi almak için tıklayınız..

BALNEOTERAPİ NEDİR ?
Balneoterapi nedir, detaylar için lütfen tıklayınız.

.Balneo